HTC Desire X

Desire X je smartfón spoločnosti HTC, ktorá ho predstavila na tohtoročnom (2012) veľtrhu IFA v Berlíne. Táto novinka ponúka riešenia pre stredne náročného používateľa, ktorý požaduje jednoduchosť, výkonnosť, kvalitu a myslí aj na cenu. Medzi najväčšie lákadlá HTC Desiru X patrí 4″ LCD displej, výkonný dvojjadrový procesor, 5 Mpx fotoaparát, či operačný systém Android 4.0. Ak sa vám tento telefón zapáčil a chcete zistiť, v ktorom obchode ho predávajú za najlepšiu cenu, tak kliknite sem.

Dizajn a displej

Dizajn je jednoduchý, moderný, oblé línie s čiernym displejom pekne ladia. Umiestnenie prvkov je viac-menej štandardné. Prednej strane dominuje 4 palcový super LCD displej s rozlíšením 800 x 480 pixelov, ktorý dokáže zobraziť paletu o veľkosti 16 miliónov farieb. Displej musíme pochváliť za dobrú čitateľnosť aj na priamom slnku a dobré pozorovacie uhly. Pod displejom sú umiestnené tri ovládacie tlačítka, konkrétne späť, domov a menu. Celá predná strana je chránená vrstvou ochranného skla Gorilla Glass, ktoré má zamedziť škrabancom. Na hornej hrane je 3,5 mm výstup pre pripojenie slúchadiel a tlačítko na vypnutie displeja. Na zadnej strane nájdeme 5 megapixelový fotoaparát s LED diódou a hlavný systémový reproduktor. Zadný kryt smartphonu je odnímateľný a nachádza sa pod ním vstavaná batéria, slot na SIM kartu a slot na microSD kartu. Nevýhodou je, že si batériu nemôžte vymeniť sami, ale musíte zájsť do autorizovaného servisu.

HTC Desire X sa predáva v dvoch farebných variantoch. Modernej bielo-striebornej a elegantnej čiernej farbe. Od výberu farby potom závisí aj farba orámovania fotoaparátu. Rozmery smartphonu sú 118 x 62 mm a hrúbka chválitebných 9,3 mm. Na svoje rozmery si X-ko zachovalo sympatickú hmotnosť 114 gramov.

Operačný systém a aplikácie

Smartphone beží na operačnom systéme Android 4.0 s prívlastkom Ice Cream Sandwich. Spoločnosť upravila používateľské rozhranie Androidu pomocou nadstavby HTC Sense 4.0. Celé rozhranie dostalo nový kabát a zorientujete sa v ňom jednoduchšie. Ak si neplánujete do smartphonu zakúpiť internet, poteší vás funkcia prehliadača Čítaj neskôr. Smartphone vám uloží článok do pamäte a môžete si ho kedykoľvek prečítať aj bez pripojenia na internet. Zaujímavou funkciou je aj fotenie počas natáčania videa. Túto funkciu má len málo smartphonov a väčšina z nich je práve od HTC. Táto funkcia sa vám bude hodiť napríklad na oslave, koncerte, alebo počas dovolenky.

Hardware

Na chod smartphonu HTC Desire X dohliada dvojjadrový procesor Snapdragon S4 od Qualcommu s taktom 1 GHz. Procesor zvládne hranie náročnejších hier a prechod v systéme je plynulý. Veľkosť pamäte RAM je 768 MB. Veľkosť vnútornej pamäte sú 4 GB, z ktorých vám na používanie zostane zanedbateľné množstvo (možno 1-2 GB, čo je pomerne málo). Smartfón podporuje na microSD karty, pomocou ktorých môžete pamäť rozšíriť o ďalších 32 GB. Pri kúpe akéhokoľvek smartphonu od HTC dostanete navyše 25 GB online úložného priestoru v službe Dropbox na dva roky úplne zadarmo. Dôležitou informáciou je aj to, že do smartphonu ide normálna SIM karta, takže sa vyhnete problémom so zháňaním Micro SIM karty. Výrobca pre svoj smartphone využil Li-ion batériu s kapacitou 1650 mAh. Jej výdrž je priemerná a mala by vám postačiť na jeden až dva dni bežného používania. HTC Desire X má vstavanú aj GPS navigáciu.

Výhody a nevýhody

Medzi hlavné výhody smartphonu HTC Desire X by sme zaradili kvalitný displej, výkonný procesor a 5 Mpx fotoaparát. Konkurenčnou výhodou je určite aj užívateľské prostredie HTC Sense 4.0. Medzi nevýhody by sme zaradili kvalitu videa. Dnešným štandardom je HD rozlíšenie, ktoré Desire X-ko nespĺňa. Všetko sa však odráža na cene a tá je v prípade tohto smartphonu priaznivá.

Celkový dojem (zhodnotenie)

Celkovým dojmom na nás zapôsobilo HTC Desire X-ko kladne. Za našu redakciu by sme mu v rámci jeho cenovej kategórie dali 90%. Spoločnosť HTC myslela naozaj takmer na všetko. Jediným nedostatkom je už spomínaná kvalita videa. Ak teda nechcete používať váš smartphone primárne na natáčanie videa, môžeme vám HTC Desire X vrelo doporučiť ako adepta na kúpu. Jeho cena sa momentálne na slovenskom trhu pohybuje okolo 190€. Pre zistenie aktuálne najnižšej ceny a porovnanie cien v obchodoch kliknite sem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


+ 1 = 7